אורלי ניטיס יעקובי
עריכה ושירותים אקדמיים


orlynitis.academics@gmail.com
054-5383382

מתן שירותים מקצועיים למרצים ולתלמידי מחקר בתחומי עריכה, ייעוץ וליווי אקדמי

כל סטודנט השוקד על עבודת תזה או דוקטורט יודע עד כמה תהליך עבודה זה יכול להיות מורכב. לעיתים קורה שאנו הולכים לאיבוד בסבך הממצאים, בבחינת "מרוב עצים לא רואים את היער"; במקרים אחרים אנו מפתחים רעיונות תיאורטיים מופשטים, ושוכחים מהבסיס האמפירי. לפעמים הליך איסוף הנתונים נתקל בקשיים, ואנחנו לא יודעים איך להמשיך; ולפעמים מרוב רעיונות ותובנות כבר לא ברור (לנו או לקורא) מה אנחנו רוצים לומר בכלל. וכמובן, רבים זקוקים גם לעריכה לשונית ולהתאמה לפורמט האקדמי כדי שהמוצר המוגמר יהיה מלוטש, קוהרנטי ונהיר לקורא. למותר לציין כי סטודנטים שנתקלים בקשיים "נתקעים" לעיתים קרובות בתהליך הכתיבה, ועלולים לדחות את מועד ההגשה שוב ושוב ללא כל הכרח נראה לעין.

cat

בתמונה: חתול עייף מלימודים

בעבודתי אני מציעה סיוע וליווי בכל השלבים הללו. בתוך כך אני מדגישה את מקומו הראשי של הסטודנט בהליך המחקר והכתיבה, ואת מקומו המשמעותי של המנחה לצדו – כיועץ וכמלווה ראשון במעלה. עבודת הגמר הסופית אמורה להשביע את רצונכם ואת רצונו של המנחה שלכם, להציג באופן הברור ביותר את התופעה שבחרתם לחקור, ולהביע באופן מיטבי את הרעיונות והפרשנויות שלכם לתופעה זו. אין בכוונתי לתפוס את מקומו של המנחה, ואני לא כותבת עבודות לסטודנטים בשום שלב. תפקידי הוא לסייע ולייעץ לסטודנטים בפרטים הקטנים והספציפיים של תהליך העבודה, ביניהם:

  • בניית לו"ז מפורט לתהליך העבודה
  • ארגון חומרי ספרות
  • ייעוץ לגבי שיטות איסוף וניתוח נתונים
  • עריכת תוכן מדעית לפרקים מוכנים
  • עריכה לשונית
  • סיוע בארגון ביבליוגרפיה לפי כללי ה-APA
  • ארגון העבודה לפי דרישות הרשות ללימודים מתקדמים במוסד הספציפי


חבילת ליווי לכתיבת עבודת מחקר
עריכת תזה וייעוץ מראשית הכתיבה ועד להגשה סופית: ייעוץ בארגון וניתוח ממצאים, עריכת תוכן, עריכה לשונית, מעקב אחר לוחות זמנים, תיקונים לבקשת המנחה והמוסד ועוד. בעזרתי, תהליך עבודה ארוך וסיזיפי יכול להתחלק לפרטים קטנים ולצעדים קונקרטיים, והעבודה מסתיימת במהירות וביעילות ככל האפשר.